اگر به دنبال راهی مطمئن برای ذخیره دارایی های ارز دیجیتال خود هستید، احتمالاً به استفاده از یک کیف پول سخت افزاری فکر کرده اید. کیف پول سخت افزاری یک دستگاه امن ذخیره سازی “سرد” آفلاین است که شما را قادر می سازد تا از کلیدهای خصوصی که به دارایی های شما دسترسی دارند، محافظت کنید. 
وقتی صحبت از کیف پول های سخت افزاری می شود، تصمیم گیری برای انتخاب گزینه مناسب می تواند چالش برانگیز باشد. ما برای کمک به شما در این تحقیق، در زیر مشخص کردیم که چرا معتقدیم لجر باید راه حل مطمئن برای ذخیره دارایی های ارز دیجیتال شما باشد.

والت های سخت افزاری لجر

گزینه های موجود دیگر

امنیت

تایید شده از سوی ANSSI

لجر اولین و تنها کیف پول سخت افزاری تایید شده در بازار است. در لجر، ما معتقدیم امنیت مقدم بر اعتماد است. همچنین معتقدیم برای اعتماد نیاز به دلیل و گواه محکم است. اگر شما هنوز به ما اعتماد ندارید، مفتخریم اعلام کنیم که هم اکنون لجر اولین و تنها کیف پول سخت افزاری است که به صورت مستقل از ANSSI، آژانس امنیت سایبری فرانسه، گواهینامه امنیت دریافت کرده است.

بدون گواهینامه

هیچ کیف پول سخت افزاری دیگری در بازار به صورت مستقل گواهینامه امنیتی دریافت نکرده است.

تراشه امن SE

تراشه SE یک تراشه مقاوم در برابر ضربه که برای مقاومت در برابر حملات پیشرفته طراحی شده است و قابلیت میزبانی امن از اپ ها و اطلاعات رمزنگاری شده آن ها (همچون کلید خصوصی ارزهای دیجیتال) را داراست. SEها معمولا در کارت های اعتباری، سیم کارت ها و پاسپورت ها استفاده می شوند.

تراشه MCU عمومی

Microcontroller Unit، یک تراشه عادی شبیه آن هایی است که در مایکروویو، پهپادهای سرگرمی و یا ریموت کنترل تلویزیون استفاده می شود. به غیر از لجر، تعداد بسیار کمی از کیف پول های سخت افزاری در بازار از تراشه SE استفاده می کنند.

سیستم عامل شخصی سازی شده: BOLOS

سیستم عامل اختصاصی لجر با عنوان Blockchain Open Ledger Operating System (BOLOS) کیف پول های سخت افزاری لجر را تبدیل به تنها والتی کرده که از سیستم عامل اختصاصی خود میزبانی کند.
BOLOS از دستگاه در مقابل حملات محافظت کرده و با جداسازی کامل اپ ها از یکدیگر، از هر گونه آلوگی شبه ویروس جلوگیری می کند. معیارهای امنیتی BOLOS به شکل قابل توجهی امکان نصب امن اپ های ساخته شده توسط توسعه دهندگان دیگر را فراهم می کند و آن اپ ها به صورت تکی و جدا از هم توسط تکنولوژی لجر محافظت می شوند.

سیستم عامل عمومی

تعداد محدودی از دیگر کیف پول های سخت افزاری از سیستم عامل های عمومی استفاده می کنند که این سیستم عامل ها فاقد انعطاف پذیری لازم برای مواجهه با بسیاری از اپ های مدرن کریپتوکارنسی هستند. همینطور این سیستم عامل ها به علت عمومی بودن، بیشتر در معرض هک قرار می گیرند و در برابر حملات هکرها ایمن نیستند.

تست اصالت و سلامت

قابلیت تست اصالت دستگاه که توسط لجر توسعه داده شده، یک سرویس اعتبارسنجی است که اطمینان حاصل می کند تا دستگاه لجر شما قبلا توسط فرد دیگری دستکاری نشده باشد. سلامت دستگاه لجر شما هر بار که به Ledger Live متصل شوید بررسی می شود.

هیچ تست سلامتی وجود ندارد.

بیشتر کیف پول های سخت افزاری دیگر یک سیستم اعتبارسنجی برای اطمینان از اصالت دستگاه خود ندارند و راه را برای دستکاری دستگاه و به خطر افتادن اطلاعات مهم باز می گذارد.

گواهینامه امنیت تراشه EAL5+

تراشه SE استفاده شده در دستگاه های لجر تحت یک فرآیند تایید قرار می گیرند که تراشه دستگاه در معرض حملات پیچیده سطح بالایی است. چنین فرآیند تاییدی برای دولت ها جهت اطمینان از غیرقابل جعل بودن پاسپورت شهروندان، برای بانک ها جهت اطمینان از امنیت کارت های بانکی مشتریان و برای لجر جهت اطمینان از امنیت دارایی کریپتو مشتریان بسیار حائز اهمیت است.

بدون گواهینامه امنیتی

در عین حال که برخی دیگر از کیف پول های سخت افزاری موجود در بازار به تراشه امن تجهیز شده اند، تنها تعداد کمی از آن ها گواهینامه EAL5+ یا مشابه آن را دریافت کرده اند.

پشتیبانی از کریپتوکارنسی ها

مدیریت 22 کوین با Ledger Live و بیش از 1000 کوین دیگر از طریق والت های خارجی

به لطف سیستم عامل اختصاصی BOLOS، شما می توانید 22 کوین را مستقیما از طریق Ledger Live و بیش از 1000 کوین دیگر را از طریق والت های بیرونی به شکلی امن مدیریت کنید. در عین حال، Ledger Nano X به شما امکان نصب همزمان تا 100 اپ در یک دستگاه را می دهد.
شما می توانید لیست تمام ارزهای دیجیتال قابل پشتیبانی را اینجا مشاهده کنید.

پشتیبانی از تعداد محدود ارزهای دیجیتال

بیشتر کیف پول های سخت افزاری دیگر فقط از بیت کوین و اتریوم پشتیبانی می کنند. برخی همچنین از توکن های ERC20 هم پشتیبانی می کنند اما تعداد بسیار کمی ارزهای دیجیتال معروف دیگر مثل XRP, Monero, IOTA, EOS یا NEO را پشتیبانی می کنند.

ارزهای دیجیتال جدید هر ماه اضافه می شوند

هر ماه، لجر اپ های کریپتو جدیدی که توسط توسعه دهندگان دیگر فراهم شده را اضافه می کند. در سال 2018، 39 کوین به لیست ارزهای لجر اضافه شد. لجر هم اکنون 90% کل ارزهای مارکت کپ را پشتیبانی می کند.

به خطر افتادن امنیت در مقابل ارزهای بیشتر

عدم وجود یک سیستم عامل امن اختصاصی از اضافه کردن اپ های جدید جلوگیری می کند. پشتیبانی از یک کوین جدید به معنی انتشار یک نرم افزار جدید با ویژگی های تازه است که نیازمند تست های امنیتی گسترده می باشد. در صورت وجود باگ در اپ کوین جدید، ممکن است کل کیف پول سخت افزاری در معرض خطر قرار گیرد.

اپ های کاربردی و امنیت داده ها

اپ هایی کاربردی وجود دارند که اگر تمایل به استفاده از دستگاه لجر خود برای مقاصد دیگر، مثلا تقویت امنیت داده های دیجیتال خود، داشته باشید می توانید از آن ها استفاده کنید. اپ مدیریت پسوورد HELLO و برخی ابزارهای دیگر را می توانید با دستگاه لجر خود در زندگی روزمره استفاده کنید.

معمولا بدون اپ های کاربردی

تنها تعداد معدودی امکان نصب اپ های کاربردی را فراهم کرده اند. استفاده از دستگاه فقط محدود به کار با ارزهای دیجیتال است.

اعتماد

لجر

تیم لجر از یک دهه تجربه و تخصص در سخت افزار و امنیت دیجیتال، رمزنگاری و توسعه سیستم عامل های کارت های هوشمند بهره می برد. این تجربه حیاتی است، چرا که به لجر امکان می دهد مورد اعتماد کارخانه های سازنده مولفه های امنیتی مهم بوده، از حفاظت از دارایی های دیجیتال شما اطمینان حاصل شود.

برندهای دیگر

برخی کارخانه ها قبلا در زمینه دستگاه های الکترونیکی بازی فعالیت داشته اند که امنیت اولویت پایینی داشته است. تعداد کمی تجربه قابل توجهی در تکنولوژی های امنیتی، تکنولوژی بلاکچین و یا هر دو دارند.

Ledger Live – اپ رایگان همراه والت

کیف پول های سخت افزاری لجر به همراه یک اپ رایگان به نام Ledger Live عرضه می شوند. این اپ برای استفاده همراه با کیف پول شما طراحی شده است. Ledger Live شامل یک فرآیند گام به گام برای کمک به راه اندازی دستگاه و کمک به شما در مدیریت هر چه ساده تر دارایی های دیجیتال شما است.

بدون اپ دسکتاپ همراه والت

بیشتر کیف پول های سخت افزاری هیچ اپ دسکتاپی برای مدیریت ارزهای دیجیتال شما ارائه نمی کنند. برای استفاده از این دستگاه ها، باید از یک یا چند پلتفرم واسط استفاده کنید که تنها با چند مرورگر اینترنتی خاص هماهنگ هستند.

علاوه بر این، این پلتفرم ها بررسی اصالت دستگاه یا اپ که میخواهید روی آن نصب کنید را گارانتی نمی کنند که این به معنی ارائه سطح پایینی از امنیت است.

 

 

پشتیانی مشتری از چندین طریق مختلف

تیم پشتیبانی ما از طریق فرم تماس با ما و شبکه های اجتماعی برای پاسخگویی به تمامی سوالات شما، هر روز از شنبه تا پنجشنبه در دسترس است.

پشتیبانی مشتری فقط از طریق فرم تماس

بیشتر کارخانه های سازنده کیف پول سخت افزاری فقط از طریق فرم تماس وب سایت خود پاسخگوی شما هستند.